Olejowanie twarzy – wszystko, co musisz wiedzieć!
Olejowanie twarzy wciąż uchodzi za jeden z mniej popularnych etapów rutyny pielęgnacyjnej. My, kobiety, marzymy przecież o wygładzonej, zmatowionej skórze – zwłaszcza, gdy jesteśmy (nie)szczęśliwymi posiadaczkami cery trądzikowej i tłustej. Oleje na twarz mogą jednak okazać się pomocne w walce z wieloma problemami skórnymi. Jakie olejki do pielęgnacji twarzy warto więc stosować? Jak olejować skórę, by efekty były jak najlepsze? Czym jest metoda OCM i czy olejowanie twarzy na noc sprawdzi się przy każdym typie cery? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!
Olejowanie twarzy – podstawy OCM
Okazuje się, że olejowanie to nie tylko ostatni etap rutyny pielęgnacyjnej, ale także metoda oczyszczania skóry twarzy. OCM, czyli Oil Cleansing Method, polega na pozbyciu się makijażu i zanieczyszczeń za pomocą olejków. Choć brzmi to niewiarygodnie, naprawdę działa! Oleje są delikatne, nie uszkadzają bariery hydrolipidowej skóry, a jednocześnie dogłębnie oczyszczają. Ta metoda oczyszczania twarzy pochodzi oczywiście z Azji. Azjatki już dawno utwierdziły nas w przekonaniu, że o pielęgnacji twarzy wiedzą znacznie więcej niż my, Europejki. Od lat stosują przecież oleje i naturalne preparaty, które znajdziemy np. w ofercie marki Lale. Kosmetyki pozbawione sztucznych dodatków to azjatycki sekret pięknej urody!
Olejowanie twarzy – co nam to daje?
Olejek na twarz nie musi być wcale stosowany tylko przez posiadaczki skóry suchej i odwodnionej. Rynek oferuje obecnie tyle rodzajów olejków, że każda cera znajdzie idealny dla siebie. A szukać warto! Poznaj 3 główne powody, dla których warto stosować olejki na twarz.
Nawilżenie i odżywienie
Olejki na twarz posiadają właściwości zatrzymujące wilgoć w skórze i zapewniające jej dodatkowe nawilżenie. Ta cecha może być szczególnie ważna dla wszystkich posiadaczy cery suchej. Oczyszczanie twarzy za pomocą oleju zostawi ją gładką, nawilżoną, o wyrównanym kolorycie. Olej nakładany na twarz bezpośrednio na wchłonięty krem nawilżający, uszczelnia jego składniki odżywcze. Te najlepsze olejki nie tylko wzmacniają działanie kremu, ale także są w stanie same zapewnić odżywienie.
Zwężone pory
Olejowanie skóry może pozytywnie wpłynąć na ilość zaskórników, ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum oraz zwęzić pory. Wybierając olejek do twarzy do stosowania jako ostatni etap pielęgnacji, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada właściwości przeciwutleniające. Odpowiednio dobrana formuła olejku może zapobiec niektórym negatywnym skutkom działania na skórę wolnych rodników – między innymi fotostarzeniu i utracie elastyczności.
Mocne brwi i rzęsy
Olejowanie skóry twarzy działa korzystnie nie tylko na samą skórę, ale także na brwi i rzęsy. Regularne olejowanie może je znacząco wzmocnić i poprawić ich kondycję. Olejki w pielęgnacji twarzy pomagają wydobyć z cery blask i rozświetlenie. Ponieważ w miarę upływu czasu, skóra wytwarza mniej naturalnych olejków, cera Pań w średnim wieku może sprawiać wrażenie suchej i matowej. Olejki do twarzy pomogą w uzyskaniu natychmiastowego, naturalnego efektu rozświetlenia. Mogą być także doskonałą bazą pod makijaż, ponieważ świetnie stapiają się z podkładem.
Oleje na twarz – czy zawsze są bezpieczne?
Sytuacja z olejkami do twarzy przedstawia się tak samo jak z wszystkimi innymi produktami, które na nią nakładamy. Skóra twarzy jest wyjątkowo wymagająca i wrażliwa. Każde nowe serum, krem nawilżający, a także olejki do pielęgnacji twarzy, muszą być wprowadzane do rutyny pielęgnacyjnej powoli, krok po kroku. Pamiętajmy również o tym, że każda skóra jest inna i każda inaczej reaguje na poszczególne substancje. Trzeba mieć to na uwadze zwłaszcza teraz, gdy Internet zalewa fala influencerów polecających różne produkty.
Na pewno naturalne olejki do pielęgnacji twarzy są bezpieczniejsze w stosowaniu niż oleje zmieszane z olejkami eterycznymi. Choć mają piękny zapach, olejki eteryczne do pielęgnacji twarzy nie sprawdzają się najlepiej. Mogą powodować podrażnienia, wzrost reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych (w przypadku skóry trądzikowej). Kupując taki preparat, warto odwiedzić oczywiście eko sklep. Kraków czy inne większe miasta to miejsca, w których nie brak stoisk oferujących najwyższej jakości, i co najważniejsze, naturalne oleje!
Jaki olejek do twarzy będzie najlepszy?
Skoro znamy już podstawy, możemy przejść do wybierania konkretnego olejku do twarzy. Na co jednak zwrócić uwagę, gdy rynek przepełniają produkty pielęgnacyjne różnego typu, a my jesteśmy nowicjuszami w temacie pielęgnacji twarzy? Przychodzimy z pomocą!
Naturalność jest w cenie
Przy wyborze odpowiedniego olejku do twarzy, przede wszystkim uważnie czytaj etykiety. Przypilnuj, by w składzie olejku były tylko substancje naturalnego pochodzenia. Wysoka jakość może iść w parze z wysoką ceną, ale znacznie bezpieczniej jest zaopatrzyć się w droższy, ale skuteczniejszy produkt, który nie będzie niósł ze sobą ryzyka podrażnień.
Rodzaj skóry ma znaczenie
Właściwie nie tylko ma znaczenie, ale także jest podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wybieraniu odpowiedniego olejku. Różne formuły spełniają wymagania różnych typów cer. Jeśli jesteś posiadaczką skóry trądzikowej, a wybierzesz oleje do pielęgnacji twarzy suchej i odwodnionej, prawdopodobnie będą blokować Twoje pory i prowadzić do powstawania nowych wykwitów.
Określ swoje potrzeby
Oprócz określenia, jaki jest typ Twojej cery, musisz także zastanowić się, czego potrzebuje. Skórom trądzikowym przeważnie zależy na złagodzeniu zmian trądzikowych, a skóry suche potrzebują nawilżenia. W treści opisów poszczególnych olejków do twarzy przeważnie znajdziemy informacje na temat tego, jakie korzyści pielęgnacyjne może nam przynieść ich stosowanie. Przed zakupem konkretnego olejku, dobrze jest zastanowić się nad tym, co ma nam dać olejowanie twarzy. Efekty mogą być przecież niewspółmierne z naszymi oczekiwaniami, a nie o to chodzi we wprowadzaniu ulepszeń do rutyny pielęgnacyjnej.
Jaki olej na twarz sprawdzi się poszczególnym typom cery?
Wiemy już, na co zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego olejku. Teraz warto porozmawiać o tym, jaki rodzaj olejków do twarzy sprawdzi się poszczególnym typom cery.
Skóra trądzikowa i tłusta
Olejowanie twarzy trądzikowej może mieć pozytywny wpływ na otworzenie pozatykanych porów. Warto wybierać olejki, które są lekkie, a swoimi właściwościami zabijają bakterie wywołujące trądzik i pomagają w usuwaniu martwych komórek skóry.
Olejki, które warto wypróbować: jojoba, aloes, skwalan, marula, drzewo herbaciane czy olej z krokosza bawarskiego, o którym pisaliśmy w artykule https://oleje-zimnotloczone.pl/olej-z-krokosza-barwierskiego-idealny-kosmetyk-do-cery-mieszanej-i-tlustej/!
Skóra sucha
W przypadku posiadania bardzo suchej i odwodnionej skóry, dobrą taktyką jest stosowanie olejku jako ostatniego etapu wieczornej pielęgnacji, po kremie nawilżającym lub dodanie kilku kropel olejku bezpośrednio do kremu. W połączeniu z olejkiem do twarzy dobrze działa krem z kwasem hialuronowym, który ujędrnia skórę i uzupełnia utratę wilgoci.
Olejki, które warto wypróbować: kokosowy, z dzikiej róży, słonecznikowy, marakuja, skwalan
Skóra wrażliwa
Skóra wrażliwa wymaga szczególnie uważnego testowania kosmetyków. Przed nałożeniem olejku na twarzy, osoby z cerą wrażliwą powinny przetestować go na szyi lub szczęce. Jeśli nie pojawi się żadna reakcja alergiczna, dopiero wtedy mogą nałożyć go na twarz. Warto wiedzieć, że skóra wrażliwa nie lubi się z olejkiem z drzewa herbacianego – może ją podrażnić.
Olejki, które warto wypróbować: rumiankowy, lawendowy
Skóra normalna
Nie ma specjalnych wytycznych odnośnie tego, jaki olejek na twarz sprawdzi się najlepiej skórze normalnej lub mieszanej. Posiadacze skór normalnych mogą bez obaw sięgać po oleje, które mają w składzie kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, które uszczelniają skórę i chronią ją przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń.
Olejki, które warto wypróbować: jojoba, z pestek winogron, z nasion marchwi, marula
Skóra dojrzała
Oleje w pielęgnacji twarzy dojrzałej to absolutny must have! Skóra dojrzała zazwyczaj poszukuje rozświetlenia i blasku. Posiadacze skóry dojrzałej mogą zainteresować się olejem z pestek winogron, ponieważ zawiera kwasy tłuszczowe i polifenole, które pomagają zapobiec przedwczesnemu starzeniu skóry. Ma w składzie także witaminy, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Olejki, które warto wypróbować: z pestek winogron, dzikiej róży, słonecznika
Kiedy nakładać olejek na twarz?
Może Ci się wydawać, że wykonywanie prawidłowej rutyny pielęgnacyjnej krok po kroku jest zadaniem niemożliwym do wykonania. Nic bardziej mylnego! Wystarczy pamiętać o tym, że produkty powinniśmy nakładać na twarz w odpowiedniej kolejności, czyli od tych o najlżejszych formułach, do tych o najbardziej treściwych. Dlatego kolejność rutyny pielęgnacyjnej będzie zależeć od tego, jakie oleje do twarzy nakładamy. Oleje mają zazwyczaj treściwą formułę i gęstą konsystencję, dlatego warto albo dodać je do kremu nawilżającego jako ostatni etap pielęgnacji, albo nałożyć na skórę już po zaaplikowaniu kremu, by “zablokować” w skórze działanie wcześniejszych produktów.
Można stosować olejki do twarzy zarówno rano, jak i wieczorem, a także w formie kuracji punktowej. Uwaga! Skóry tłuste i trądzikowe nie polubią się z olejkami do twarzy aplikowanymi pod podkład. Makijaż nałożony na olejek może wyglądać nieświeżo i nieestetycznie.
Olejowanie twarzy trądzikowej – na co musimy uważać?
Metoda OCM nie jest stworzona dla cer trądzikowych i należy to zaznaczyć na samym początku. Każda cera jest jednak inna i jeśli bardzo chcesz przekonać się na własnej skórze (dosłownie!), czy metoda OCM na Twoją zadziała, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim, zrezygnuj z pocierania skóry ręcznikiem – na pewno nie chcesz jej podrażnić. Po drugie – dotykanie twarzy gorącym ręcznikiem może powodować powstawanie nowych wykwitów i otwieranie tych, które już się goją. Spróbuj więc namoczyć ręcznik chłodną, zamiast gorącą wodą. Tak przeprowadzony proces olejowania twarzy może nie dać zadowalających efektów, ale zawsze warto spróbować.
Olejowanie twarzy – krok po kroku!
Jeśli wiesz już wszystko na temat olejowania skóry twarzy oraz olejów nakładanych na twarz jako ostatni etap pielęgnacji, pora zamienić słowa w czyny. Gotowi? Zaczynamy!
Krok 1
Przygotuj swój olejek lub mieszankę kilku, dwa małe ręczniki i dokładnie zwiąż włosy.
Krok 2
Mając suchą lub lekko wilgotną twarz, wylej na dłonie około 1 łyżeczkę olejku i delikatnie wmasuj go w skórę opuszkami palców, okrężnymi ruchami. Wcieraj go w twarz przez 1-3 minut.
Krok 3
Zmocz ręcznik gorącą wodą, odciśnij jej nadmiar i delikatnie przyłóż go do twarzy. Przytrzymaj przez 30-60 sekund, by para otworzyła pory. Nie musisz pocierać ręcznikiem twarzy – ten krok ma na celu tylko oczyszczenie porów. Możesz powtórzyć go 2-3 razy, za każdym razem przemywając ręcznik.
Krok 4
Chwyć czysty ręcznik i zwilż go gorącą wodą, a następnie zetrzyj nadmiar olejku z twarzy. Ważne, by robić to delikatnie – tak, by na twarzy została cienka warstwa olejku. To ona odżywi i nawilży Twoją skórę przez noc.
Rewolucja pielęgnacyjna!
Oleje mogą mieć zbawienny wpływ na naszą skórę – zarówno te wykorzystywane w oczyszczaniu twarzy, jak i te stosowane w ostatnim etapie pielęgnacji. Przed podjęciem decyzji o włączenie olejków do naszej rutyny pielęgnacyjnej, warto upewnić się, jaki mamy typ cery i określić swoje skórne priorytety. Kto wie, może odkrycie olejów tak diametralnie zmieni stan Twojej cery, że już nigdy nie będziesz chciała z nich zrezygnować!
Olejowanie twarzy wciąż uchodzi za jeden z mniej popularnych etapów rutyny pielęgnacyjnej. My, kobiety, marzymy przecież o wygładzonej, zmatowionej skórze – zwłaszcza, gdy jesteśmy (nie)szczęśliwymi posiadaczkami cery trądzikowej i tłustej. Oleje na twarz mogą jednak okazać się pomocne w walce z wieloma problemami skórnymi. Jakie olejki do pielęgnacji twarzy warto więc stosować? Jak olejować skórę, by efekty były jak najlepsze? Czym jest metoda OCM i czy olejowanie twarzy na noc sprawdzi się przy każdym typie cery? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!
Olejowanie twarzy – podstawy OCM
Okazuje się, że olejowanie to nie tylko ostatni etap rutyny pielęgnacyjnej, ale także metoda oczyszczania skóry twarzy. OCM, czyli Oil Cleansing Method, polega na pozbyciu się makijażu i zanieczyszczeń za pomocą olejków. Choć brzmi to niewiarygodnie, naprawdę działa! Oleje są delikatne, nie uszkadzają bariery hydrolipidowej skóry, a jednocześnie dogłębnie oczyszczają. Ta metoda oczyszczania twarzy pochodzi oczywiście z Azji. Azjatki już dawno utwierdziły nas w przekonaniu, że o pielęgnacji twarzy wiedzą znacznie więcej niż my, Europejki. Od lat stosują przecież oleje i naturalne preparaty, które znajdziemy np. w ofercie marki Lale. Kosmetyki pozbawione sztucznych dodatków to azjatycki sekret pięknej urody!
Olejowanie twarzy – co nam to daje?
Olejek na twarz nie musi być wcale stosowany tylko przez posiadaczki skóry suchej i odwodnionej. Rynek oferuje obecnie tyle rodzajów olejków, że każda cera znajdzie idealny dla siebie. A szukać warto! Poznaj 3 główne powody, dla których warto stosować olejki na twarz.
Nawilżenie i odżywienie
Olejki na twarz posiadają właściwości zatrzymujące wilgoć w skórze i zapewniające jej dodatkowe nawilżenie. Ta cecha może być szczególnie ważna dla wszystkich posiadaczy cery suchej. Oczyszczanie twarzy za pomocą oleju zostawi ją gładką, nawilżoną, o wyrównanym kolorycie. Olej nakładany na twarz bezpośrednio na wchłonięty krem nawilżający, uszczelnia jego składniki odżywcze. Te najlepsze olejki nie tylko wzmacniają działanie kremu, ale także są w stanie same zapewnić odżywienie.
Zwężone pory
Olejowanie skóry może pozytywnie wpłynąć na ilość zaskórników, ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum oraz zwęzić pory. Wybierając olejek do twarzy do stosowania jako ostatni etap pielęgnacji, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada właściwości przeciwutleniające. Odpowiednio dobrana formuła olejku może zapobiec niektórym negatywnym skutkom działania na skórę wolnych rodników – między innymi fotostarzeniu i utracie elastyczności.
Mocne brwi i rzęsy
Olejowanie skóry twarzy działa korzystnie nie tylko na samą skórę, ale także na brwi i rzęsy. Regularne olejowanie może je znacząco wzmocnić i poprawić ich kondycję. Olejki w pielęgnacji twarzy pomagają wydobyć z cery blask i rozświetlenie. Ponieważ w miarę upływu czasu, skóra wytwarza mniej naturalnych olejków, cera Pań w średnim wieku może sprawiać wrażenie suchej i matowej. Olejki do twarzy pomogą w uzyskaniu natychmiastowego, naturalnego efektu rozświetlenia. Mogą być także doskonałą bazą pod makijaż, ponieważ świetnie stapiają się z podkładem.
Oleje na twarz – czy zawsze są bezpieczne?
Sytuacja z olejkami do twarzy przedstawia się tak samo jak z wszystkimi innymi produktami, które na nią nakładamy. Skóra twarzy jest wyjątkowo wymagająca i wrażliwa. Każde nowe serum, krem nawilżający, a także olejki do pielęgnacji twarzy, muszą być wprowadzane do rutyny pielęgnacyjnej powoli, krok po kroku. Pamiętajmy również o tym, że każda skóra jest inna i każda inaczej reaguje na poszczególne substancje. Trzeba mieć to na uwadze zwłaszcza teraz, gdy Internet zalewa fala influencerów polecających różne produkty.
Na pewno naturalne olejki do pielęgnacji twarzy są bezpieczniejsze w stosowaniu niż oleje zmieszane z olejkami eterycznymi. Choć mają piękny zapach, olejki eteryczne do pielęgnacji twarzy nie sprawdzają się najlepiej. Mogą powodować podrażnienia, wzrost reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych (w przypadku skóry trądzikowej). Kupując taki preparat, warto odwiedzić oczywiście eko sklep. Kraków czy inne większe miasta to miejsca, w których nie brak stoisk oferujących najwyższej jakości, i co najważniejsze, naturalne oleje!
Jaki olejek do twarzy będzie najlepszy?
Skoro znamy już podstawy, możemy przejść do wybierania konkretnego olejku do twarzy. Na co jednak zwrócić uwagę, gdy rynek przepełniają produkty pielęgnacyjne różnego typu, a my jesteśmy nowicjuszami w temacie pielęgnacji twarzy? Przychodzimy z pomocą!
Naturalność jest w cenie
Przy wyborze odpowiedniego olejku do twarzy, przede wszystkim uważnie czytaj etykiety. Przypilnuj, by w składzie olejku były tylko substancje naturalnego pochodzenia. Wysoka jakość może iść w parze z wysoką ceną, ale znacznie bezpieczniej jest zaopatrzyć się w droższy, ale skuteczniejszy produkt, który nie będzie niósł ze sobą ryzyka podrażnień.
Rodzaj skóry ma znaczenie
Właściwie nie tylko ma znaczenie, ale także jest podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wybieraniu odpowiedniego olejku. Różne formuły spełniają wymagania różnych typów cer. Jeśli jesteś posiadaczką skóry trądzikowej, a wybierzesz oleje do pielęgnacji twarzy suchej i odwodnionej, prawdopodobnie będą blokować Twoje pory i prowadzić do powstawania nowych wykwitów.
Określ swoje potrzeby
Oprócz określenia, jaki jest typ Twojej cery, musisz także zastanowić się, czego potrzebuje. Skórom trądzikowym przeważnie zależy na złagodzeniu zmian trądzikowych, a skóry suche potrzebują nawilżenia. W treści opisów poszczególnych olejków do twarzy przeważnie znajdziemy informacje na temat tego, jakie korzyści pielęgnacyjne może nam przynieść ich stosowanie. Przed zakupem konkretnego olejku, dobrze jest zastanowić się nad tym, co ma nam dać olejowanie twarzy. Efekty mogą być przecież niewspółmierne z naszymi oczekiwaniami, a nie o to chodzi we wprowadzaniu ulepszeń do rutyny pielęgnacyjnej.
Jaki olej na twarz sprawdzi się poszczególnym typom cery?
Wiemy już, na co zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego olejku. Teraz warto porozmawiać o tym, jaki rodzaj olejków do twarzy sprawdzi się poszczególnym typom cery.
Skóra trądzikowa i tłusta
Olejowanie twarzy trądzikowej może mieć pozytywny wpływ na otworzenie pozatykanych porów. Warto wybierać olejki, które są lekkie, a swoimi właściwościami zabijają bakterie wywołujące trądzik i pomagają w usuwaniu martwych komórek skóry.
Olejki, które warto wypróbować: jojoba, aloes, skwalan, marula, drzewo herbaciane czy olej z krokosza bawarskiego, o którym pisaliśmy w artykule https://oleje-zimnotloczone.pl/olej-z-krokosza-barwierskiego-idealny-kosmetyk-do-cery-mieszanej-i-tlustej/!
Skóra sucha
W przypadku posiadania bardzo suchej i odwodnionej skóry, dobrą taktyką jest stosowanie olejku jako ostatniego etapu wieczornej pielęgnacji, po kremie nawilżającym lub dodanie kilku kropel olejku bezpośrednio do kremu. W połączeniu z olejkiem do twarzy dobrze działa krem z kwasem hialuronowym, który ujędrnia skórę i uzupełnia utratę wilgoci.
Olejki, które warto wypróbować: kokosowy, z dzikiej róży, słonecznikowy, marakuja, skwalan
Skóra wrażliwa
Skóra wrażliwa wymaga szczególnie uważnego testowania kosmetyków. Przed nałożeniem olejku na twarzy, osoby z cerą wrażliwą powinny przetestować go na szyi lub szczęce. Jeśli nie pojawi się żadna reakcja alergiczna, dopiero wtedy mogą nałożyć go na twarz. Warto wiedzieć, że skóra wrażliwa nie lubi się z olejkiem z drzewa herbacianego – może ją podrażnić.
Olejki, które warto wypróbować: rumiankowy, lawendowy
Skóra normalna
Nie ma specjalnych wytycznych odnośnie tego, jaki olejek na twarz sprawdzi się najlepiej skórze normalnej lub mieszanej. Posiadacze skór normalnych mogą bez obaw sięgać po oleje, które mają w składzie kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, które uszczelniają skórę i chronią ją przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń.
Olejki, które warto wypróbować: jojoba, z pestek winogron, z nasion marchwi, marula
Skóra dojrzała
Oleje w pielęgnacji twarzy dojrzałej to absolutny must have! Skóra dojrzała zazwyczaj poszukuje rozświetlenia i blasku. Posiadacze skóry dojrzałej mogą zainteresować się olejem z pestek winogron, ponieważ zawiera kwasy tłuszczowe i polifenole, które pomagają zapobiec przedwczesnemu starzeniu skóry. Ma w składzie także witaminy, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Olejki, które warto wypróbować: z pestek winogron, dzikiej róży, słonecznika
Kiedy nakładać olejek na twarz?
Może Ci się wydawać, że wykonywanie prawidłowej rutyny pielęgnacyjnej krok po kroku jest zadaniem niemożliwym do wykonania. Nic bardziej mylnego! Wystarczy pamiętać o tym, że produkty powinniśmy nakładać na twarz w odpowiedniej kolejności, czyli od tych o najlżejszych formułach, do tych o najbardziej treściwych. Dlatego kolejność rutyny pielęgnacyjnej będzie zależeć od tego, jakie oleje do twarzy nakładamy. Oleje mają zazwyczaj treściwą formułę i gęstą konsystencję, dlatego warto albo dodać je do kremu nawilżającego jako ostatni etap pielęgnacji, albo nałożyć na skórę już po zaaplikowaniu kremu, by “zablokować” w skórze działanie wcześniejszych produktów.
Można stosować olejki do twarzy zarówno rano, jak i wieczorem, a także w formie kuracji punktowej. Uwaga! Skóry tłuste i trądzikowe nie polubią się z olejkami do twarzy aplikowanymi pod podkład. Makijaż nałożony na olejek może wyglądać nieświeżo i nieestetycznie.
Olejowanie twarzy trądzikowej – na co musimy uważać?
Metoda OCM nie jest stworzona dla cer trądzikowych i należy to zaznaczyć na samym początku. Każda cera jest jednak inna i jeśli bardzo chcesz przekonać się na własnej skórze (dosłownie!), czy metoda OCM na Twoją zadziała, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim, zrezygnuj z pocierania skóry ręcznikiem – na pewno nie chcesz jej podrażnić. Po drugie – dotykanie twarzy gorącym ręcznikiem może powodować powstawanie nowych wykwitów i otwieranie tych, które już się goją. Spróbuj więc namoczyć ręcznik chłodną, zamiast gorącą wodą. Tak przeprowadzony proces olejowania twarzy może nie dać zadowalających efektów, ale zawsze warto spróbować.
Olejowanie twarzy – krok po kroku!
Jeśli wiesz już wszystko na temat olejowania skóry twarzy oraz olejów nakładanych na twarz jako ostatni etap pielęgnacji, pora zamienić słowa w czyny. Gotowi? Zaczynamy!
Krok 1
Przygotuj swój olejek lub mieszankę kilku, dwa małe ręczniki i dokładnie zwiąż włosy.
Krok 2
Mając suchą lub lekko wilgotną twarz, wylej na dłonie około 1 łyżeczkę olejku i delikatnie wmasuj go w skórę opuszkami palców, okrężnymi ruchami. Wcieraj go w twarz przez 1-3 minut.
Krok 3
Zmocz ręcznik gorącą wodą, odciśnij jej nadmiar i delikatnie przyłóż go do twarzy. Przytrzymaj przez 30-60 sekund, by para otworzyła pory. Nie musisz pocierać ręcznikiem twarzy – ten krok ma na celu tylko oczyszczenie porów. Możesz powtórzyć go 2-3 razy, za każdym razem przemywając ręcznik.
Krok 4
Chwyć czysty ręcznik i zwilż go gorącą wodą, a następnie zetrzyj nadmiar olejku z twarzy. Ważne, by robić to delikatnie – tak, by na twarzy została cienka warstwa olejku. To ona odżywi i nawilży Twoją skórę przez noc.
Rewolucja pielęgnacyjna!
Oleje mogą mieć zbawienny wpływ na naszą skórę – zarówno te wykorzystywane w oczyszczaniu twarzy, jak i te stosowane w ostatnim etapie pielęgnacji. Przed podjęciem decyzji o włączenie olejków do naszej rutyny pielęgnacyjnej, warto upewnić się, jaki mamy typ cery i określić swoje skórne priorytety. Kto wie, może odkrycie olejów tak diametralnie zmieni stan Twojej cery, że już nigdy nie będziesz chciała z nich zrezygnować!