Olejowanie, jako 1 z 3 filarów świadomej pielęgnacji
Olejowanie to niewątpliwie jeden z najistotniejszych elementów świadomej pielęgnacji. Dzięki dobroczynnym składnikom zawartym w olejach jesteśmy w stanie odżywić nasze włosy i zapobiec kolejnym mikrouszkodzeniom. Dzięki kwasom tłuszczowym zawartym w olejach jesteśmy w stanie nie tylko poprawić kondycję naszych włosów od zewnątrz, ale także od wewnątrz, powodując, że będą silniejsze i mniej łamliwe. Dlatego olejowanie jest tak ważne. Jeśli zmagasz się z problemem delikatnych i łamliwych włosów ten artykuł może Ci w tym pomóc. Jeśli natomiast jesteś w pełni zadowolony z ich aktualnej kondycji, sprawdź jak możesz utrzymać ją na dłużej.
Olejowanie- co należy wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z olejowaniem?
Istotne jest dobranie odpowiedniego oleju do struktury, a także porowatości naszego włosa. To, jaki olej wybierzemy, będzie kluczowe do otrzymania zamierzonego rezultatu. Porowatość włosa możemy sprawdzić, poprzez zanurzenie kosmyka w wodzie lub przy pomocy testów online. Jeśli nie czujesz się pewnie w robieniu domowych testów, skorzystaj z wyszukiwarki Google, by znaleźć gotowy kwestionariusz. Pamiętaj, by skrupulatnie obserwować swoje włosy przed podjęciem próby wypełnienia kwestionariusz. Odpowiedzi powinny dokładnie odzwierciedlać stan twoich włosów, ich kondycję a także charakterystyczne cechy takie jak suchość, puszenie, czy strączkowanie. Jeśli natomiast wciąż nie jesteś pewien czy wynik testu jest prawidłowy, zasięgnij porady ekspertów, oni na pewno pomogą. Warto również pamiętać, że kupione do olejowania włosów preparaty, możemy także wykorzystać do pielęgnacji cery. Jak? Dowiesz się tego, czytając https://oleje-zimnotloczone.pl/olejowanie-twarzy-wszystko-co-musisz-wiedziec/!
Włosy niskoporowate – charakterystyka
Włosy niskoporowate to włosy zdrowe, lśniące. Można je rozpoznać dzięki pięknej tafli, włosy te są najrzadziej spotykane, natomiast wymagają najmniej pracy, a efekty są bardzo szybko widoczne. Jeśli posiadasz ten typ włosów, jesteś niebywałą szczęściara! Oleje wykorzystywane w pielęgnacji takich włosów to m.in. masło Shea, olej arganowy, olej kokosowy. To dzięki nim możesz wydobyć jeszcze piękniejszy blask, w czym niewątpliwie pomoże olejowanie.
Włosy średnioporowate – domena większości kobiet
Włosy średnioporowate to włosy normalne, nie tworzą efektu tafli. W przypadku tego typu włosów widoczne są niewielkie zniszczenia. Łuski tych włosów nie przylegają dokładnie, przez co nie układają się tak dobrze. Jeśli jesteś ich posiadaczką w codziennej pielęgnacji możesz zastosować m.in. arganowy, sezamowy, awokado, oliwa z oliwek. Dzięki odpowiednim technikom oraz zasadom świadomej pielęgnacji możesz poprawić ich kondycję, co w efekcie może skutkować zmniejszeniem przestrzeni między łuskami. Włosy średnioporowate mogą wymagać nieco więcej uwagi, niż włosy niskoporowate, natomiast efekty mogą być równie szybko zauważalne.
Włosy wysokoporowate – jak je ujarzmić?
Do najbardziej wymagających należą włosy wysokoporowate. Są to najczęściej włosy rozjaśniane, zniszczone, lekkie i podatne na puszenie. Wysoką porowatością charakteryzują się także włosy jasne, cienkie, słowiańskie. Jeśli masz włosy jasne, kręcone lub podatne na zniszczenia, ta część na pewno Cię zainteresuje.
Olejowanie włosów wysokoporowatych
W przypadku włosów wysokoporowatych szczególną uwagę należy zwracać na obecność oleju kokosowego. Jest on często wykorzystywany przy produkcji masek i odżywek drogeryjnych, gdyż jest jednym z bardzo popularnych i łatwo dostępnych składników. Jego obecność, w maskach wykorzystywanych do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, może doprowadzić nadmiernego puszenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości oleju sojowego, konopnego, z pestek dyni, czy nasion maku. To one w szybki sposób pomogą ci okiełznać niesforne pasma.
Olejowanie włosów o różnej porowatości
Włosy dzielą się na różne partie, które może wyróżniać inna struktura, porowatość. Końcówki, jako elementy włosa najbardziej narażone na uszkodzenia, najczęściej skłaniają się ku wysokiej lub średniej porowatości. Włosy u nasady często mają dużo niższą porowatość ze względu na niewielkie uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Dlatego też warto stosować podział olei zarówno na partię, jak i strukturę naszego włosa. Końcówki są z nami najdłużej, włosy u nasady to włosy nowe, dlatego ich struktura może się nieznacznie różnić.
Olejwanie przy użyciu olei uniwersalnych
Jeżeli natomiast wciąż mamy problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku, możemy skorzystać z bazy olei uniwersalnych, których unikatowy charakter powoduje, że polubią je zarówno niskoporowate, jak i wysokoporowate włosy, należą do nich min.: oliwa z oliwek, olej lniany, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek winogron, olej arganowy, olej rycynowy, a także olej makadamia. Ich zaletą jest zarówno dostępność, uniwersalność, jak i cena. Możemy znaleźć je zarówno na sklepowych półkach, jak i w drogeriach w cenach często nieprzekraczających wartości kilkunastu złotych.
Istota jakości oleju w procesie olejowania
Warto jednak zwrócić uwagę na skład wybieranego oleju oraz sposób przetworzenia. Czy produkt został poddany rafinowaniu i czy jego skład jest prosty i przejrzysty. Jakość oleju jest bardzo ważna w kontekście jego późniejszego użytkowania. Oleje w czystej postaci możemy znaleźć także w aptekach, natomiast warto podkreślić, iż miejsce sprzedaży nie gwarantuje jakości. Podobną zależność możemy zauważyć w przypadku cen produktów. Zanim udamy się po pierwszy olej uważnie prześledźmy oferty różnych sklepów internetowych. Często ceny niektórych produktów naturalnych nie są adekwatne do ich rzeczywistej wartości. Bądźmy zatem czujni i przed wizytą w popularnej drogerii, dobierzmy odpowiedni kosmetyk, sprawdźmy jego wartość oraz skład, aby dokonać racjonalnego wyboru.
Od czego rozpocząć olejowanie?
Wyróżniamy kilka technik olejowania, do najpopularniejszych należy olejowanie na sucho. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób. Niestety korzystając z tej metody, możemy napotkać takie problemy, jak: trudne zmycie produktu oraz jego nadmiar. Korzystają z tej metody ciężko jest precyzyjnie dobrać ilość produktu do rzeczywistych potrzeb. Efektywniejszą metodą olejowania, jest olejowanie na mokro lub tzn. podkład. W roli podkładu sprawdzić się może zarówno aloes, jak i ulubiona odżywka, hydrolat, siemię lniane czy nawet woda z rozpuszczonym cukrem. Taka metoda pozwoli nam na łatwiejsze pozbycie się nadmiaru produktu oraz dokładne rozprowadzenie na całej długości włosów.
Jak prawidłowo nakładać olej?
Olej możemy nakładać zarówno na całą długość włosów, jak i od ucha, czy skórę głowy. Ilość oleju oraz miejsce jego aplikacji zależy od osobistych preferencji. Sugerowana ilość produktu to ok. 2 stołowe łyżki, do włosów krótkich wielkość ta będzie proporcjonalnie mniejsza. Z biegiem czasu sama zauważysz ile oleju potrzebują twoje włosy i czy taka ilość Ci odpowiada.
Olejowanie od A do Z
Aby poprawnie wykonać procedurę olejowania, należy przyjrzeć się kilku krokom. Krok pierwszy to dokładne rozczesanie włosów, jest to proces, który ułatwi nam nałożenie oleju oraz pozwoli rozdzielić poplątane końcówki włosów. Jeśli decydujemy się na olejowanie na podkład, pokrywamy nim całe włosy, tak aby nie pozostawić żadnego suchego pasma. Następnie powoli i dokładnie aplikujemy olej w partie, które chcemy nawilżyć. Jeśli mamy problem z wypadaniem włosów, możemy użyć oleju także na skalp.
Olejowanie- co może się przydać
Masaż skóry głowy, który zastosujemy w trakcie aplikacji produktu powinien dodatkowo pobudzić cebulki. Pomocny może stać się masażer. Do równomiernego rozprowadzenia produktu może przydać się grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. W wyborze odpowiedniego grzebienia należy kierować się przede wszystkim rozstawem i jakością. Zarówno grzebień, jak i masażer to produkty, które będą służyć nam latami, dlatego postawmy na jakość, by móc dłużej cieszyć się ich użytkowaniem.
Jak zabezpieczyć włosy?
Po zakończonym procesie aplikacji płynnie przechodzimy do etapu zabezpieczenia naszych włosów, ale zminimalizować straty, jakie mogłyby powstać w wyniku kontaktu oleju np. z naszymi ubraniami. Do tej czynności możemy wykorzystać czepek kosmetyczny, zachęcamy, aby zamiast czepków jednorazowych postawić na te wielokrotnego użytku. Następnie możemy owinąć całość ręcznikiem, aby ciepło jeszcze bardziej pobudziło olej do działania na naszej skórze. Dzięki użyciu ciepła naturalnego, które wytwarzane jest przy pomocy ręcznika olej może jeszcze głębiej wejść w strukturę naszego włosa. Ciepło sprawia,iż łuski rozchylają się. Pamiętaj, by nie stosować ręczników bezpośrednio na włosy, gdyż przez materiał, z jakiego są wykonane mogą powodować otarcia.
Częstotliwość olejowania
Olej powinien znajdować się na naszych włosach od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. W tym przypadku najtrafniejszym rozwiązaniem może okazać się obserwacja, ponieważ dzięki niej będziesz w stanie dokładnie określić jaki czas najbardziej ci odpowiada. W przypadku olejowania na sucho proces ten możesz wydłużyć, pozostawiając włosy w czepku nawet na całą noc. Warto jednak pamiętać, że taki zabieg może doprowadzić do nadmiernego obciążenia włosów. Dlatego, jeśli jesteś na początku swojej przygody z olejowaniem, zacznij od olejów uniwersalnych i stosuj je w większych odstępach czasowych. Jeśli zauważysz potrzebę częstszego olejowania lub dłuższego czasu wchłaniania produktu, proporcjonalnie wydłuż ten czas i obserwuj zmiany, jakie mogły zajść w czasie tego procesu.
Emulgacja, czyli jak poprawnie usunąć pozostałości oleju
Zmycie oleju wydaje się procesem bardzo żmudnym, natomiast nie musi tak być. O czym należy pamiętać zanim zaczniemy w panice traktować nasze włosy detergentami? Aby skutecznie pozbyć się pozostałości oleju, należy rozpocząć proces mycia od emulgacji. Zaczynamy od delikatnego spłukania oleju, po czym nakładamy odżywkę emolientową. Możemy wykorzystać takie produkty jak: Garnier hair food, Anwen odżywka emolientowa lub drożdżową maskę Babuszki Agafii. Powoli i delikatnie staramy się doczyścić skalp oraz pozostałości oleju. Odżywkę zostawiamy na włosach na kilka minut, po czym spłukujemy i możemy przejść do tradycyjnego mycia skalpu, z wykorzystaniem delikatnego szamponu.
Pamiętaj, że Twój komfort jest najistotniejszy, dlatego słuchaj przede wszystkim siebie i swojego organizmu. Warto zauważyć, że włosy nie działają według stałych i wytyczonych reguł. Proces ich wzrostu i przemiany jest indywidualny a porowatość może być tylko i wyłącznie wskazówką, nieograniczeniem. Dlatego warto eksperymentować i próbować różnych mieszanek lub czystych olei, by jeszcze lepiej poznać własne możliwości i potrzeby.
Więcej na temat olei znajdziesz tutaj: https://oleje-zimnotloczone.pl/olej-z-czarnuszki-na-wlosy-jak-go-stosowac/
Olejowanie to niewątpliwie jeden z najistotniejszych elementów świadomej pielęgnacji. Dzięki dobroczynnym składnikom zawartym w olejach jesteśmy w stanie odżywić nasze włosy i zapobiec kolejnym mikrouszkodzeniom. Dzięki kwasom tłuszczowym zawartym w olejach jesteśmy w stanie nie tylko poprawić kondycję naszych włosów od zewnątrz, ale także od wewnątrz, powodując, że będą silniejsze i mniej łamliwe. Dlatego olejowanie jest tak ważne. Jeśli zmagasz się z problemem delikatnych i łamliwych włosów ten artykuł może Ci w tym pomóc. Jeśli natomiast jesteś w pełni zadowolony z ich aktualnej kondycji, sprawdź jak możesz utrzymać ją na dłużej.
Olejowanie- co należy wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z olejowaniem?
Istotne jest dobranie odpowiedniego oleju do struktury, a także porowatości naszego włosa. To, jaki olej wybierzemy, będzie kluczowe do otrzymania zamierzonego rezultatu. Porowatość włosa możemy sprawdzić, poprzez zanurzenie kosmyka w wodzie lub przy pomocy testów online. Jeśli nie czujesz się pewnie w robieniu domowych testów, skorzystaj z wyszukiwarki Google, by znaleźć gotowy kwestionariusz. Pamiętaj, by skrupulatnie obserwować swoje włosy przed podjęciem próby wypełnienia kwestionariusz. Odpowiedzi powinny dokładnie odzwierciedlać stan twoich włosów, ich kondycję a także charakterystyczne cechy takie jak suchość, puszenie, czy strączkowanie. Jeśli natomiast wciąż nie jesteś pewien czy wynik testu jest prawidłowy, zasięgnij porady ekspertów, oni na pewno pomogą. Warto również pamiętać, że kupione do olejowania włosów preparaty, możemy także wykorzystać do pielęgnacji cery. Jak? Dowiesz się tego, czytając https://oleje-zimnotloczone.pl/olejowanie-twarzy-wszystko-co-musisz-wiedziec/!
Włosy niskoporowate – charakterystyka
Włosy niskoporowate to włosy zdrowe, lśniące. Można je rozpoznać dzięki pięknej tafli, włosy te są najrzadziej spotykane, natomiast wymagają najmniej pracy, a efekty są bardzo szybko widoczne. Jeśli posiadasz ten typ włosów, jesteś niebywałą szczęściara! Oleje wykorzystywane w pielęgnacji takich włosów to m.in. masło Shea, olej arganowy, olej kokosowy. To dzięki nim możesz wydobyć jeszcze piękniejszy blask, w czym niewątpliwie pomoże olejowanie.
Włosy średnioporowate – domena większości kobiet
Włosy średnioporowate to włosy normalne, nie tworzą efektu tafli. W przypadku tego typu włosów widoczne są niewielkie zniszczenia. Łuski tych włosów nie przylegają dokładnie, przez co nie układają się tak dobrze. Jeśli jesteś ich posiadaczką w codziennej pielęgnacji możesz zastosować m.in. arganowy, sezamowy, awokado, oliwa z oliwek. Dzięki odpowiednim technikom oraz zasadom świadomej pielęgnacji możesz poprawić ich kondycję, co w efekcie może skutkować zmniejszeniem przestrzeni między łuskami. Włosy średnioporowate mogą wymagać nieco więcej uwagi, niż włosy niskoporowate, natomiast efekty mogą być równie szybko zauważalne.
Włosy wysokoporowate – jak je ujarzmić?
Do najbardziej wymagających należą włosy wysokoporowate. Są to najczęściej włosy rozjaśniane, zniszczone, lekkie i podatne na puszenie. Wysoką porowatością charakteryzują się także włosy jasne, cienkie, słowiańskie. Jeśli masz włosy jasne, kręcone lub podatne na zniszczenia, ta część na pewno Cię zainteresuje.
Olejowanie włosów wysokoporowatych
W przypadku włosów wysokoporowatych szczególną uwagę należy zwracać na obecność oleju kokosowego. Jest on często wykorzystywany przy produkcji masek i odżywek drogeryjnych, gdyż jest jednym z bardzo popularnych i łatwo dostępnych składników. Jego obecność, w maskach wykorzystywanych do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, może doprowadzić nadmiernego puszenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości oleju sojowego, konopnego, z pestek dyni, czy nasion maku. To one w szybki sposób pomogą ci okiełznać niesforne pasma.
Olejowanie włosów o różnej porowatości
Włosy dzielą się na różne partie, które może wyróżniać inna struktura, porowatość. Końcówki, jako elementy włosa najbardziej narażone na uszkodzenia, najczęściej skłaniają się ku wysokiej lub średniej porowatości. Włosy u nasady często mają dużo niższą porowatość ze względu na niewielkie uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Dlatego też warto stosować podział olei zarówno na partię, jak i strukturę naszego włosa. Końcówki są z nami najdłużej, włosy u nasady to włosy nowe, dlatego ich struktura może się nieznacznie różnić.
Olejwanie przy użyciu olei uniwersalnych
Jeżeli natomiast wciąż mamy problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku, możemy skorzystać z bazy olei uniwersalnych, których unikatowy charakter powoduje, że polubią je zarówno niskoporowate, jak i wysokoporowate włosy, należą do nich min.: oliwa z oliwek, olej lniany, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek winogron, olej arganowy, olej rycynowy, a także olej makadamia. Ich zaletą jest zarówno dostępność, uniwersalność, jak i cena. Możemy znaleźć je zarówno na sklepowych półkach, jak i w drogeriach w cenach często nieprzekraczających wartości kilkunastu złotych.
Istota jakości oleju w procesie olejowania
Warto jednak zwrócić uwagę na skład wybieranego oleju oraz sposób przetworzenia. Czy produkt został poddany rafinowaniu i czy jego skład jest prosty i przejrzysty. Jakość oleju jest bardzo ważna w kontekście jego późniejszego użytkowania. Oleje w czystej postaci możemy znaleźć także w aptekach, natomiast warto podkreślić, iż miejsce sprzedaży nie gwarantuje jakości. Podobną zależność możemy zauważyć w przypadku cen produktów. Zanim udamy się po pierwszy olej uważnie prześledźmy oferty różnych sklepów internetowych. Często ceny niektórych produktów naturalnych nie są adekwatne do ich rzeczywistej wartości. Bądźmy zatem czujni i przed wizytą w popularnej drogerii, dobierzmy odpowiedni kosmetyk, sprawdźmy jego wartość oraz skład, aby dokonać racjonalnego wyboru.
Od czego rozpocząć olejowanie?
Wyróżniamy kilka technik olejowania, do najpopularniejszych należy olejowanie na sucho. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób. Niestety korzystając z tej metody, możemy napotkać takie problemy, jak: trudne zmycie produktu oraz jego nadmiar. Korzystają z tej metody ciężko jest precyzyjnie dobrać ilość produktu do rzeczywistych potrzeb. Efektywniejszą metodą olejowania, jest olejowanie na mokro lub tzn. podkład. W roli podkładu sprawdzić się może zarówno aloes, jak i ulubiona odżywka, hydrolat, siemię lniane czy nawet woda z rozpuszczonym cukrem. Taka metoda pozwoli nam na łatwiejsze pozbycie się nadmiaru produktu oraz dokładne rozprowadzenie na całej długości włosów.
Jak prawidłowo nakładać olej?
Olej możemy nakładać zarówno na całą długość włosów, jak i od ucha, czy skórę głowy. Ilość oleju oraz miejsce jego aplikacji zależy od osobistych preferencji. Sugerowana ilość produktu to ok. 2 stołowe łyżki, do włosów krótkich wielkość ta będzie proporcjonalnie mniejsza. Z biegiem czasu sama zauważysz ile oleju potrzebują twoje włosy i czy taka ilość Ci odpowiada.
Olejowanie od A do Z
Aby poprawnie wykonać procedurę olejowania, należy przyjrzeć się kilku krokom. Krok pierwszy to dokładne rozczesanie włosów, jest to proces, który ułatwi nam nałożenie oleju oraz pozwoli rozdzielić poplątane końcówki włosów. Jeśli decydujemy się na olejowanie na podkład, pokrywamy nim całe włosy, tak aby nie pozostawić żadnego suchego pasma. Następnie powoli i dokładnie aplikujemy olej w partie, które chcemy nawilżyć. Jeśli mamy problem z wypadaniem włosów, możemy użyć oleju także na skalp.
Olejowanie- co może się przydać
Masaż skóry głowy, który zastosujemy w trakcie aplikacji produktu powinien dodatkowo pobudzić cebulki. Pomocny może stać się masażer. Do równomiernego rozprowadzenia produktu może przydać się grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. W wyborze odpowiedniego grzebienia należy kierować się przede wszystkim rozstawem i jakością. Zarówno grzebień, jak i masażer to produkty, które będą służyć nam latami, dlatego postawmy na jakość, by móc dłużej cieszyć się ich użytkowaniem.
Jak zabezpieczyć włosy?
Po zakończonym procesie aplikacji płynnie przechodzimy do etapu zabezpieczenia naszych włosów, ale zminimalizować straty, jakie mogłyby powstać w wyniku kontaktu oleju np. z naszymi ubraniami. Do tej czynności możemy wykorzystać czepek kosmetyczny, zachęcamy, aby zamiast czepków jednorazowych postawić na te wielokrotnego użytku. Następnie możemy owinąć całość ręcznikiem, aby ciepło jeszcze bardziej pobudziło olej do działania na naszej skórze. Dzięki użyciu ciepła naturalnego, które wytwarzane jest przy pomocy ręcznika olej może jeszcze głębiej wejść w strukturę naszego włosa. Ciepło sprawia,iż łuski rozchylają się. Pamiętaj, by nie stosować ręczników bezpośrednio na włosy, gdyż przez materiał, z jakiego są wykonane mogą powodować otarcia.
Częstotliwość olejowania
Olej powinien znajdować się na naszych włosach od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. W tym przypadku najtrafniejszym rozwiązaniem może okazać się obserwacja, ponieważ dzięki niej będziesz w stanie dokładnie określić jaki czas najbardziej ci odpowiada. W przypadku olejowania na sucho proces ten możesz wydłużyć, pozostawiając włosy w czepku nawet na całą noc. Warto jednak pamiętać, że taki zabieg może doprowadzić do nadmiernego obciążenia włosów. Dlatego, jeśli jesteś na początku swojej przygody z olejowaniem, zacznij od olejów uniwersalnych i stosuj je w większych odstępach czasowych. Jeśli zauważysz potrzebę częstszego olejowania lub dłuższego czasu wchłaniania produktu, proporcjonalnie wydłuż ten czas i obserwuj zmiany, jakie mogły zajść w czasie tego procesu.
Emulgacja, czyli jak poprawnie usunąć pozostałości oleju
Zmycie oleju wydaje się procesem bardzo żmudnym, natomiast nie musi tak być. O czym należy pamiętać zanim zaczniemy w panice traktować nasze włosy detergentami? Aby skutecznie pozbyć się pozostałości oleju, należy rozpocząć proces mycia od emulgacji. Zaczynamy od delikatnego spłukania oleju, po czym nakładamy odżywkę emolientową. Możemy wykorzystać takie produkty jak: Garnier hair food, Anwen odżywka emolientowa lub drożdżową maskę Babuszki Agafii. Powoli i delikatnie staramy się doczyścić skalp oraz pozostałości oleju. Odżywkę zostawiamy na włosach na kilka minut, po czym spłukujemy i możemy przejść do tradycyjnego mycia skalpu, z wykorzystaniem delikatnego szamponu.
Pamiętaj, że Twój komfort jest najistotniejszy, dlatego słuchaj przede wszystkim siebie i swojego organizmu. Warto zauważyć, że włosy nie działają według stałych i wytyczonych reguł. Proces ich wzrostu i przemiany jest indywidualny a porowatość może być tylko i wyłącznie wskazówką, nieograniczeniem. Dlatego warto eksperymentować i próbować różnych mieszanek lub czystych olei, by jeszcze lepiej poznać własne możliwości i potrzeby.
Więcej na temat olei znajdziesz tutaj: https://oleje-zimnotloczone.pl/olej-z-czarnuszki-na-wlosy-jak-go-stosowac/